Návod k aplikaci ZOOM

NA POČÍTAČI si můžete aplikaci Zoomu stáhnout na webu nebo se automaticky stáhne v okamžiku, kdy se připojíte do prvního kurzu. To znamená, že kliknete na adresu události v emailu a automaticky se stáhne aplikace.

NA MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍCH (telefon, tablet) je situace ještě jednodušší. Zoom najdete v AppStore nebo GooglePlay. Na iPhone či iPadu tak stačí nainstalovat aplikaci Zoom Cloud Meetings. Když pak v emailu kliknete na odkaz události, automaticky vás systém přesměruje do mobilní aplikace. Pokud se přesměrování neprovede automaticky, můžete zkopírovat do mobilní aplikace adresu události nebo číslo meetingu.

Abyste měli možnost slyšet zvuk a zároveň mluvit s přednášejícím, musíte si aktivovat funkci "Join with Computer Audio", která zajišťuje obousměrný přenos zvuku. Po jejím aktivování si zkontrolujte, že nemáte vypnutý, ztišený zvuk nebo přesměrovaný do sluchátek apod. Pokud nepotřebujete komunikovat s lektorem , můžete kdykoli v průběhu události vypnout svůj mikrofon tlačítkem Mute. Stejným tlačítkem jej zase zapnete. Praktikujte prosím v klidném prostředí ať nerušíme další jógující. Případně si po přivítání se s lektorem vypněte mikrofon tlačítkem Mute.

CO SE MŮŽE POKAZIT?

Přeruší se spojení: k není důvod k panice, jednoduše znovu kliknete na odkaz události a znovu se připojíte

Špatná kvalita obrazu: zkontrolujte si připojení k internetu, případně se pokuste omezit další provoz v síti

Neslyším zvuk: ujistěte se, že máte aktivní Computer Audio, nemáte vypnutý nebo ztlumený zvuk, případně se zkuste odpojit od události a znovu připojit