Tajemství Folk it lekcí

01.08.2022

Dočteš se, co můžeš na lekcích čekat. Jak obecně, tak v konkrétních vypsaných kurzech, které začínají 19. září 2022. Spoustu radosti, hudby a kroků. Ale taky si to musíš odpracovat - lekce jsou stavěné tak, abys odešla příjemně unavená. 😊

První kroky

Bez rozcvičky nikdy nezačínáme. Nechceme se přece zranit! Nevnímám ji ale jen jako naladění organismu na další zátěž. Chci Tě také navést ke správnému vnímání těla. Proto postupujeme od koordinačně méně náročných prvků ke složitějším. Využívám zejména různá pérování a kročné motivy. Přidáváme pohyby hlavy, trupu a paží.

Zvláštní důraz kladu na správné držení těla. Měli bychom ho udržovat nejen po dobu trvání lekce, ale odnést si ho i mimo sál. 

Pěkně v tempu

Zahříváme se proto, abychom si daly (a občas dali; pánové, nebojte se taky přijít) trochu do těla! Hudba je rychlejší a někdy se tempo i stupňuje. Taneční figury a variace jsou složitější než v rozcvičce, občas si zaskáčeme. Tato část je takové lidové fitness. 😊

Tančíme ty nejatraktivnější prvky z lidového tance - mužského i ženského!

A především - jsem připravena ukázat, že folklor je pro každého - i pro toho, koho dosud nezaujal, třeba mu připadal nudný. Tančíme ty nejatraktivnější prvky z lidového tance - mužského i ženského! Přičemž Ti předám jeho základní techniku a zaměřím se na systematické učení motivů, které využijeme v závěrečné taneční vazbě.

Pokud se zrovna necítíš nejlépe, nezoufej. Vždy ukazuji jednodušší i složitější variantu kroku a je na Tobě, kterou si vybereš.

Pomaleji

Pak doskáčeme a trochu oddechneme. Ale jen abychom zapracovaly na svalech, které jsme dosud tolik nenamáhaly - paží, trupu, hýždí. Neboj, déle než deset minut to trvat nebude. A dokonce sklapovačka jde obohatit o tlesky a čapáše! 😊

Taneční vazba

Zaměříme se vždy na jeden region - na specifickou hudbu a kroky. Můžeš si i zazpívat, většina skladeb má nějaký nápěv. 😊

Začátečníci se v září a říjnu mohou těšit na Moravské Kopanice. Tyto lekce jsou fyzicky i koordinačně méně náročné.

Pokud netančíš poprvé, možná se budeš víc bavit v kurzu pro mírně pokročilé. Ty v prvních podzimních lekcích čeká inspirace Valašskem.

Až dotančíme, krátce se protáhneme, ať můžeme druhý den chodit.

A to by mohlo pro stručný popis stačit. Píšu sice za sebe, ale spolehni se, že principy lekcí, které jsem popsala, dodržují všichni lektoři. Jestli Tě něco zajímá, komentuj nebo se jinak ozvi! A snad se uvidíme na zářijových lekcích! 

V Brně i v Praze tančíme na super adrese