Krůček po krůčku

22.08.2022

Nechme děti zamilovat si folklor! Bez nátlaku, s radostí, hrou a se vzájemným respektem. Prostě krůček po krůčku. Podzimní lekce se blíží a stejně jako jejich obdoba pro dospělé mají své téma.

Tančíme, vaříme a pečeme!

Odedávna je jídlo středobodem našich osobních vesmírů. A nejlépe to odráží obrovské množství lidových říkanek a písniček na toto téma. Napadá Tě nějaká?

Co třeba o myšičce, co vařila kašičku, o vdolkách z bílé mouky nebo o trnce vařené v hrnku. Jsme zvědavé, kolik jich děti už znají! Rodiče se zase mohou nechat překvapit, kolik z kulturního dědictví našich předků si potomci donesou domů. Protože na toto téma si zarecitujeme, zazpíváme a zatančíme na podzim až až - bude nás provázet celým kurzem!

Morava, Čechy i Slovensko

Děti se během 45 minut pořádně protáhnou a zaskáčou si na lidové písničky z různých regionů Moravy, Čech a Slovenska. Pokud budou chtít, zúročí pohybová cvičení a krátké choreografie, které pro ně má Anita přichystané, na závěrečném vystoupení. To aby Tě nemuselo mrzet, že starší věková skupina (5 - 7 let) se už na lekcích obejde bez rodičů. 😊

Pokud má dítě od 2 do 4 let, rádi ho uvidíme v kurzu třeba s maminkou nebo tatínkem. Ve Fusionu už máme ale v této věkové skupině dávno beznadějně plno.

Pondělní zábava

Jde nám o koordinaci pohybu, zpevnění a správné držení těla. Nehodláme toho ale dosáhnout drilem. Děti nejlépe objeví svět tehdy, kdy je proces bude bavit. Do Folk it si budou hlavně chodit hrát. A my? My je budeme respektovat, aby mohly ony respektovat nás. 

Tančíme v samém centru - na Dominikánské!

Lekce s milým vedením...

Anita

Tančit, hrát si a tvořit s dětmi - to je nejlépe investovaná energie. Vše co dávám, se mi nekonečně znásobeno vrací!

25 let strávila ve FS Jánošíček, z toho více než polovinu doby jako vedoucí přípravky. Je bývalou tanečnicí VUS Ondráš, působila také na ZUŠ Pavla Křížkovského. Současně pracuje v charitativní organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Především ji ale baví hrát si s dětmi a práce s nimi jí dává smysl!