Lektoři

Lenka Fučíková

Jmenuji se Lenka a jsem tanečnicí a lektorkou z Brna. Tanci a pohybu se věnuji již od svého dětství. Jsem absolventkou Taneční konzervatoře Brno, kde jsem se věnovala klasickému baletu, lidovému, modernímu a historickému tanci a scénické praxi, či tanci s partnerem.

Následně jsem získala angažmá v profesionálním tělese VUS Ondráš, se kterým jsem měla možnost vystupovat v mnoha představeních v tuzemsku i zahraničí.

Později jsem se stala členkou Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK) v Bratislavě a získala tak cenné zkušenosti z pestrého repertoáru slovenských lidových tanců. Mezi mé "srdcovky" od té doby patří Myjava, Goral či východoslovenské karičky.

Vedle umělecké činnosti se věnuji také působení pedagogickému, a proto se sama neustále dále vzdělávám. Jsem absolventkou magisterského oboru JAMU, ateliér Tanečního a pohybového divadla a výchovy. Účastním se také řady seminářů a workshopů, kde prohlubuji své znalosti z oblasti tance i pohybu jako takového. Mezi jeden z posledních získaných certifikátů patří akreditovaný kurz Pilates.

Lidový tanec se stal mojí celoživotní vášní a v rámci projektu Folk it se tuto tradici snažím předávat v inovované a nevšední formě. Zbavte se předsudků a pojďte si zatančit se mnou. Folk it je tu pro všechny, bez rozdílu pohlaví nebo věku.

Petra Plzáková

Jmenuji se Petra a budu vaší novou pražskou lektorkou Folk it. Studuji pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze. Pedagogika je zároveň můj velký koníček, který se mi podařilo propojit i s mou životní láskou - lidovým tancem. Od malička se mu věnuji ve folklorním souboru Rosénka, kde jsem postupem času měla možnost vést jednu ze složek, ve které působím do dnes a mimo jiné se podílím na tvorbě choreografií.

Folk it pro mě představuje ideální fúzi tří, pro mě důležitých složek - pedagogiky, lidového tance a moderního pohybu.


Jitka Šafaříková

Jmenuji se Jitka a lidovému tanci jsem zasvětila většinu svého života. Provázel mě při studiích Taneční konzervatoře v Brně (absolutorium v roce 1966) a následně také na Hudební fakultě AMU v Praze - obor taneční pedagogika (1978-1982). Měla jsem to štěstí, že se tanec stal mým povoláním - OKVS Brno, LŠU, HTŠ, Taneční konzervatoř Brno a stále je také mým největším koníčkem a vášní. Aktivně jsem působila jako členka Brolnu a poté jako vedoucí taneční skupiny Brněnští gajdoši. Dodnes cestuji a učím soubory a zájemce o lidový tanec po celém světě (Německo, Japonsko, ad.).

Mé přesvědčení: aktivní pohyb na lidovou hudbu lze provozovat v každém věku a prospívá to nejen tělu ale i duši!

Klára Bulantová

Jmenuji se Klára Bulantová a absolvovala jsem Akademii múzických umění (obor Pedagogika tance se zaměřením na lidový tanec).
Jsem tanečnice a taneční pedagožka původem z Brna- po absolvování Taneční konzervatoře jsem byla členkou VUS Ondráš.
Za studiem jsem se odstěhovala do Prahy, kde jsem se stala tanečnicí folklorního souboru Rosénka, patřící pod Dejvické divadlo. V nejstarší složce souboru -Hrozénka, jsem působila, do roku 2017, jako vedoucí.
Jsem také pravidelnou lektorkou Foklórních tanečních pořádaných Národním muzeem.

Pojď si s námi zatančit