Lektoři

Lenka Fučíková

Lidový tanec pro mě představuje přirozenost, a proto je mojí vášní číslo jedna. Těší mě ho předávat nevšední formou všem, bez rozdílu věku nebo pohlaví! 


Jsem z Brna a tady vedu Folk it! Moje dětská posedlost tancem přerostla v absolvování Taneční konzervatoře, stojící na počátku mé profesionální dráhy - nejprve v tělese VUS Ondráš, se kterým jsem vystupovala v ČR i v zahraničí. Jako tanečnice jsem si užila i angažmá v proslulém souboru SĽUK (Slovenský ľudový umelecký kolektív). Svoji znalost našich tanců jsem tak rozšířila o pestrý repertoár slovenského tanečního folkloru.

Jako pedagog se potřebuji neustále vzdělávat. Absolvovala jsem Magisterský obor Tanečního a pohybového divadla a výchovy na JAMU, ale třeba i akreditovaný kurz Pilates.

Klára Bulantová

Lidový tanec se pro mě stal doslova návykovým, protože se při něm cítím uvolněná a sebevědomá. A možnost podělit se o tento zážitek s Tebou, je pro mě k nezaplacení...

Folk it je moje srdcová záležitost již od jejího vzniku. Rozšířit proto jeho myšlenku z Brna (kde jsem absolvovala Taneční konzervatoř a byla členkou VUS Ondráš) do Prahy, bylo přirozené. V Praze jsem vystudovala Akademii múzických umění, stala se tanečnicí a posléze i vedoucí nejstarší složky Rosénky a také pravidelnou lektorkou Foklórních tanečních pořádaných Národním muzeem.

Petra Plzáková

Spojení lidového tance a aktivního pohybu mě moc baví. A Folk it je nejlepší způsob, jak s Tebou tuto zálibu sdílet...

Jsem Tvojí pražskou lektorkou! Studuji pedagogickou fakultu University Karlovy. Pedagogika je zároveň můj velký koníček. Jsem šťastná, že se mi podařilo propojit ho s mou životní láskou - lidovým tancem. Tomu se od malička věnuji ve folklorním souboru Rosénka. Působím tam dodnes - vedu jednu ze složek a podílím se na tvorbě choreografií.

Jitka Šafaříková

Aktivní pohyb na lidovou hudbu lze provozovat v každém věku a prospívá to nejen tělu ale i duši! 

Lidovému tanci jsem zasvětila většinu svého života. Provázel mě při studiích Taneční konzervatoře v Brně (absolutorium v roce 1966) a následně také na Hudební fakultě AMU v Praze - obor taneční pedagogika (1978-1982). Měla jsem to štěstí, že se stal mým povoláním (OKVS Brno, LŠU, HTŠ, Taneční konzervatoř Brno) a stále je také mým největším koníčkem a vášní. Aktivně jsem působila jako členka Brolnu a poté jako vedoucí taneční skupiny Brněnští gajdoši. Dodnes cestuji a učím soubory a zájemce o lidový tanec po celém světě (Německo, Japonsko, ad.).


Pojď si s námi zatančit