Lektoři

Lenka Fučíková

Lidový tanec pro mě představuje přirozenost, a proto je mojí vášní číslo jedna. Těší mě ho předávat nevšední formou všem, bez rozdílu věku nebo pohlaví! 


Jsem z Brna a tady vedu Folk it! Moje dětská posedlost tancem přerostla v absolvování Taneční konzervatoře, stojící na počátku mé profesionální dráhy - nejprve v tělese VUS Ondráš, se kterým jsem vystupovala v ČR i v zahraničí. Jako tanečnice jsem si užila i angažmá v proslulém souboru SĽUK (Slovenský ľudový umelecký kolektív). Svoji znalost našich tanců jsem tak rozšířila o pestrý repertoár slovenského tanečního folkloru.

Jako pedagog se potřebuji neustále vzdělávat. Absolvovala jsem Magisterský obor Tanečního a pohybového divadla a výchovy na JAMU, ale třeba i akreditovaný kurz Pilates.

Anita Gaillyová

Tančit, hrát si a tvořit s dětmi - to je nejlépe investovaná energie. Vše co dávám, se mi nekonečně znásobeno vrací!

Takto vnímá svoji práci s dětmi naše lektorka Anita Gaillyová. Více o ní: 25 let strávila ve FS Jánošíček a z toho více než polovinu doby působila jako vedoucí přípravky. Je bývalou tanečnicí VUS Ondráš, působila také na ZUŠ Pavla Křížkovského. Současně pracuje v charitativní organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Především ji ale baví hrát si s dětmi a práce s nimi jí dává smysl!  

Rudolf Danajovič


Po ukončení působení v taneční složce US Lúčnica nastoupil jako tanečník - sólista do VUS Ondráš v Brně.
Sedm let se stává vedoucím taneční složky tohoto uměleckého tělesa. Úspěšně ukončuje vzdělávací projekt Lektor a interpret tanečních a hudebních lidových tradic s akreditací MŠMT.
Během působení v České republice spolupracuje jako taneční pedagog i choreograf v řadě folklorních souborů, např. Kotár, Jasénka, Valášek, Plzeňský lidový soubor Mladina, Národopisný soubor Břeclavan, Folklorní soubor Cifra.
Momentálně působí jako dramaturg a choreograf Vojenského uměleckého souboru Ondráš.Petra Plzáková

Spojení lidového tance a aktivního pohybu mě moc baví. A Folk it je nejlepší způsob, jak s Tebou tuto zálibu sdílet...

Jsem Tvojí pražskou lektorkou! Studuji pedagogickou fakultu University Karlovy. Pedagogika je zároveň můj velký koníček. Jsem šťastná, že se mi podařilo propojit ho s mou životní láskou - lidovým tancem. Tomu se od malička věnuji ve folklorním souboru Rosénka. Působím tam dodnes - vedu jednu ze složek a podílím se na tvorbě choreografií.

Klára Bulantová

Lidový tanec se pro mě stal doslova návykovým, protože se při něm cítím uvolněná a sebevědomá. A možnost podělit se o tento zážitek s Tebou, je pro mě k nezaplacení...

Folk it je moje srdcová záležitost již od jejího vzniku. Rozšířit proto jeho myšlenku z Brna (kde jsem absolvovala Taneční konzervatoř a byla členkou VUS Ondráš) do Prahy, bylo přirozené. V Praze jsem vystudovala Akademii múzických umění, stala se tanečnicí a posléze i vedoucí nejstarší složky Rosénky a také pravidelnou lektorkou Foklórních tanečních pořádaných Národním muzeem.
Victor Peeters

Každý má v sobě tanečníka a já ti rád pomůžu najít toho Tvého!

Victor Peeters (27) pochází z Nizozemska a právě tam zahájil svou taneční kariéru. Oba jeho rodiče byli tanečníci a on se připojil ke stejnému lidovému souboru, kde oba tančili. S tímto souborem cestoval po celém světě, načerpal mnoho zkušeností a seznámil se s řadou zajímavých souborů a tanečníků.
V roce 2012 se připojil k srbské taneční skupině z Bělehradu na dvouměsíčním turné po Severní Americe.
O dva roky později nastoupil jako profesionální tanečník do slovenského SĽUKu a byl tam zaměstnán do srpna 2019.
Během svého působení v Bratislavě učil několik workshopů a trénoval folklorní soubor Ekonom.
Mluví plynně slovensky a učí se i česky! 

Jitka Šafaříková

Aktivní pohyb na lidovou hudbu lze provozovat v každém věku a prospívá to nejen tělu ale i duši! 

Lidovému tanci jsem zasvětila většinu svého života. Provázel mě při studiích Taneční konzervatoře v Brně (absolutorium v roce 1966) a následně také na Hudební fakultě AMU v Praze - obor taneční pedagogika (1978-1982). Měla jsem to štěstí, že se stal mým povoláním (OKVS Brno, LŠU, HTŠ, Taneční konzervatoř Brno) a stále je také mým největším koníčkem a vášní. Aktivně jsem působila jako členka Brolnu a poté jako vedoucí taneční skupiny Brněnští gajdoši. Dodnes cestuji a učím soubory a zájemce o lidový tanec po celém světě (Německo, Japonsko, ad.).


Pojď si s námi zatančit